Forum O Bitach
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Jak zrobić dobry bit, jak zacząć , sprzęt , konkursy, poradniki - wszystko w jednym miejscu !
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Mic

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Moniek




Male Liczba postów : 4
Punkty : 11
Pomógł : 0
Join date : 26/03/2011

Mic Empty
PisanieTemat: Mic   Mic I_icon_minitimeSob Maj 14, 2011 9:45 pm

Siema, wiem, że nie jest to forum o raperach, tylko o producentach, ale chciałem się zapytać (może ktoś będzie mógł mi doradzić) jaki mikrofon kupić na początek mojej drogi, słyszałem, że dobry jest Shure c606 (czy dokupywać coś do tego, jakąś maszynkę). Chcę żeby jakość była na tyle dobra, by zrobić z kawałków które nagram płytę. Do dyspozycji mam 400 zł jak na razie.
Powrót do góry Go down
Duch
BeatMaker
BeatMaker
Duch


Male Liczba postów : 116
Punkty : 450
Pomógł : 10
Join date : 16/07/2010
Skąd : Sosnowiec
Program : FLS 9, CEP 2

Mic Empty
PisanieTemat: Re: Mic   Mic I_icon_minitimeNie Maj 15, 2011 10:12 am

Kto Cię tak okłamał i powiedział Ci że c606 to dobry mikrofon Wink No ale cóż jak nie masz więcej hajsu to kup sobie tego shure i jakiś mikser. Ale proponowałby Ci dozbierać trochę hajsu. Jak kupisz sprzęt za pół roku to nic się nie stanie. Na twoim miejscu dołożyłbym 250 zł i kupił mikrofon pojemnościowy np. mxl 770 do tego mikser i będziesz miał konkret.
Powrót do góry Go down
Moniek




Male Liczba postów : 4
Punkty : 11
Pomógł : 0
Join date : 26/03/2011

Mic Empty
PisanieTemat: Re: Mic   Mic I_icon_minitimeNie Maj 15, 2011 8:39 pm

Tyle, że pojemnościówki zbierają dźwięki z całego pokoju i żeby na nich nagrywać trzeba mieć studio (całe te maty zatrzymujące dźwięk), a ja takiego nie posiadam i w pokoju nie zamierzam robić. Więc chyba mic dynamiczny będzie lepszy do takich warunków, ale ja się na tym nie znam tak dobrze. Chce tylko mikrofon, który będzie na tyle dobry, by nagrać na nim całą płytę.
Powrót do góry Go down
Duch
BeatMaker
BeatMaker
Duch


Male Liczba postów : 116
Punkty : 450
Pomógł : 10
Join date : 16/07/2010
Skąd : Sosnowiec
Program : FLS 9, CEP 2

Mic Empty
PisanieTemat: Re: Mic   Mic I_icon_minitimeNie Maj 15, 2011 8:46 pm

Tak, do pojemnościowego przydałaby Ci się jakaś kabina. Weź tego c606 lub PG 58. Jak będziesz miał dobry przedwzmacniacz i jako takie pojęcie o mixie to jakość będzie dobra.
Powrót do góry Go down
Moniek




Male Liczba postów : 4
Punkty : 11
Pomógł : 0
Join date : 26/03/2011

Mic Empty
PisanieTemat: Re: Mic   Mic I_icon_minitimeNie Maj 15, 2011 8:47 pm

A mógłbyś mi napisać (tutaj czy na prv) co byś polecał, jaki mikrofon i co do niego dokupić tak dokładnie jaki model itd ?
Powrót do góry Go down
Duch
BeatMaker
BeatMaker
Duch


Male Liczba postów : 116
Punkty : 450
Pomógł : 10
Join date : 16/07/2010
Skąd : Sosnowiec
Program : FLS 9, CEP 2

Mic Empty
PisanieTemat: Re: Mic   Mic I_icon_minitimeNie Maj 15, 2011 9:27 pm

Masz 400 zł więc na mikrofon możesz wydać max 180 zł bo przecież będzie potrzebny Ci jakiś przedwzmacniacz. Na prawdę nie wiem co mógłbym Ci polecić do 180 zł. Chyba, że może to być to majk używany to by się coś znalazło ciekawego lepszego od tych shurków/.
Powrót do góry Go down
Moniek




Male Liczba postów : 4
Punkty : 11
Pomógł : 0
Join date : 26/03/2011

Mic Empty
PisanieTemat: Re: Mic   Mic I_icon_minitimeNie Maj 15, 2011 9:31 pm

No to powiedzmy, że może jeszcze coś tam dozbieram to jak najtańszy mikrofon jaki byś mi polecił (ale dobry) ? I jaki model tego przedwzmacniacza ?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Mic Empty
PisanieTemat: Re: Mic   Mic I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Mic
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum O Bitach :: Sprzęt-
Skocz do: