Forum O Bitach
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Jak zrobić dobry bit, jak zacząć , sprzęt , konkursy, poradniki - wszystko w jednym miejscu !
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Jaki to styl bitów?

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Wyrwi




Male Liczba postów : 5
Punkty : 15
Pomógł : 0
Join date : 20/01/2011

Jaki to styl bitów? Empty
PisanieTemat: Jaki to styl bitów?   Jaki to styl bitów? I_icon_minitimePią Sty 21, 2011 4:16 pm

Witam mam pytanie. Jaki styl bitów jest w takich kawalkach jak, np Nas - Nas is like, Eldo- Medrcy z Kosmosu, Eldo - Tylko slowo, Pezet - Rap robie, wogole bity Noona, bo on duzo takich ma, WENA - Salutuj, WENA - Ostatni Prawdziwy, Malpa - Pamietaj kto, VNM&Smarki&WENA - Smiertelna kombinacja albo wiele bitow Returnersow, bo oni tez duzo takich robia.

Strasznie jaram sie tego typu bitami, wydaja mi sie podobne w stylu te co wymienilem i takich bitow szukam, a nie wiem jak szukac bo nie wiem jak ten styl nazwac. Ogolnie na str, gdzie daja za free bity typu shadowville, wogole takiego typu bitow nie spotkalem, nie wiem czemu. Z gory dzieki za pomoc.
Powrót do góry Go down
M.Romański
Starter
Starter



Male Liczba postów : 22
Punkty : 131
Pomógł : 2
Join date : 01/07/2010
Age : 34
Skąd : Wschowa
Program : FL Studio 9,Virtual DJ,Audacity

Jaki to styl bitów? Empty
PisanieTemat: Re: Jaki to styl bitów?   Jaki to styl bitów? I_icon_minitimePią Sty 21, 2011 4:19 pm

Trueschool Smile
Powrót do góry Go down
http://www.myspace.com/ponadwszystko
Wyrwi




Male Liczba postów : 5
Punkty : 15
Pomógł : 0
Join date : 20/01/2011

Jaki to styl bitów? Empty
PisanieTemat: Re: Jaki to styl bitów?   Jaki to styl bitów? I_icon_minitimePią Sty 21, 2011 4:27 pm

Kolega mi mowil ze to Oldschool jest ale na str z free bitami w kategorii oldschool sa inne bity, a Trueschool wogole nie ma.
Powrót do góry Go down
M.Romański
Starter
Starter



Male Liczba postów : 22
Punkty : 131
Pomógł : 2
Join date : 01/07/2010
Age : 34
Skąd : Wschowa
Program : FL Studio 9,Virtual DJ,Audacity

Jaki to styl bitów? Empty
PisanieTemat: Re: Jaki to styl bitów?   Jaki to styl bitów? I_icon_minitimePią Sty 21, 2011 4:29 pm

Oldschool to coś co było,bity i płyty które jakby zaczęły ten cały boom.Trueschool to coś co powstaje teraz w nawiązaniu stylem do klasyki czyt.Oldschool'u.
Powrót do góry Go down
http://www.myspace.com/ponadwszystko
Duch
BeatMaker
BeatMaker
Duch


Male Liczba postów : 116
Punkty : 450
Pomógł : 10
Join date : 16/07/2010
Skąd : Sosnowiec
Program : FLS 9, CEP 2

Jaki to styl bitów? Empty
PisanieTemat: Re: Jaki to styl bitów?   Jaki to styl bitów? I_icon_minitimePią Sty 21, 2011 4:52 pm

Zdecydowanie oldschool. Za to raperzy truskulowi.
Powrót do góry Go down
M.Romański
Starter
Starter



Male Liczba postów : 22
Punkty : 131
Pomógł : 2
Join date : 01/07/2010
Age : 34
Skąd : Wschowa
Program : FL Studio 9,Virtual DJ,Audacity

Jaki to styl bitów? Empty
PisanieTemat: Re: Jaki to styl bitów?   Jaki to styl bitów? I_icon_minitimePią Sty 21, 2011 8:54 pm

A jaka jest różnica między "oldschookowymi" bitami wyprodukowanymi załóżmy w 2010,a raperami "trueschoolowymi" którzy są na scenie od np.2005?
Powrót do góry Go down
http://www.myspace.com/ponadwszystko
Duch
BeatMaker
BeatMaker
Duch


Male Liczba postów : 116
Punkty : 450
Pomógł : 10
Join date : 16/07/2010
Skąd : Sosnowiec
Program : FLS 9, CEP 2

Jaki to styl bitów? Empty
PisanieTemat: Re: Jaki to styl bitów?   Jaki to styl bitów? I_icon_minitimePią Sty 21, 2011 9:10 pm

tego bym nie rozpatrywał w kategori różnica. Bity są old a raperzy true i tyle.
Powrót do góry Go down
Wyrwi




Male Liczba postów : 5
Punkty : 15
Pomógł : 0
Join date : 20/01/2011

Jaki to styl bitów? Empty
PisanieTemat: Re: Jaki to styl bitów?   Jaki to styl bitów? I_icon_minitimePią Sty 21, 2011 11:53 pm

kurde takich bitow nie da sie znalesc za free, trzeba by na zamowienie. w nich jest taki charakterystyczny element, fajny sampel w 1 petli, w nastepnej ten sam sampel tylko np nizej i w 3 ten sampel tak samo jak 1 albo moze jeszcze inaczej i jeszcze np fajnie wydluzony i czasem miedzy samplami, jest minimalna przerwa na ktora pada werbel, to nadaje takiej dynamiki, ktora mnie rozwala, ale za nic nie moge znalesc takich bitow, chyba ze juz w jakis innych kawalkach. idealnym przykladem jest Nas is like, a z pl to chyba Eldo - Tylko slowo
Powrót do góry Go down
M.Romański
Starter
Starter



Male Liczba postów : 22
Punkty : 131
Pomógł : 2
Join date : 01/07/2010
Age : 34
Skąd : Wschowa
Program : FL Studio 9,Virtual DJ,Audacity

Jaki to styl bitów? Empty
PisanieTemat: Re: Jaki to styl bitów?   Jaki to styl bitów? I_icon_minitimeSob Sty 22, 2011 12:07 am

Bit do "Nas Is Like" zrobił DJ Premier,poszukaj jego instrumentali,gwarantuję Ci,że znajdziesz coś dla siebie.
Powrót do góry Go down
http://www.myspace.com/ponadwszystko
Wyrwi




Male Liczba postów : 5
Punkty : 15
Pomógł : 0
Join date : 20/01/2011

Jaki to styl bitów? Empty
PisanieTemat: Re: Jaki to styl bitów?   Jaki to styl bitów? I_icon_minitimeNie Sty 23, 2011 9:26 pm

Nie znalazlem takich bitow. Oczywiscie od Premiera kilka znalazlem, np Boom Royce'a, ale nie chce brac jakis mega rozpoznawalnych bitow. Przypomnialem sobie, ze w tym stylu jest tez Friko Grammatika i Mialem to rzucic Malpy. Dla takich bitow powinni wymyslec osobny styl, bo wiele old schoolowych bitow brzmi zupelnie inaczej.

https://musicbreeze.com/portal/user/beats/870 tutaj znalazlem takie bity, koles wszystkie ma w tym stylu. Nie znacie naprawde zadnej str gdzie moglbym znalesc takie bity za free? Nie bede kupowal bitow dopoki nie wiem czy potrafie rapowac, a chce od poczatku nawijac na takich bitach, ktora mnie jaraja.
Powrót do góry Go down
MichaLaK
Moje Bity Bujają
Moje Bity Bujają



Male Liczba postów : 211
Punkty : 879
Pomógł : 15
Join date : 29/09/2009

Jaki to styl bitów? Empty
PisanieTemat: Re: Jaki to styl bitów?   Jaki to styl bitów? I_icon_minitimeNie Sty 23, 2011 10:45 pm

przykro mi.. za darmo nikt nic nie daje, a tym bardziej początkującym. Musisz nagrywać na kradzionych chyba że będziesz miał trochę szczęścia. Pozdr.
Powrót do góry Go down
http://www.myspace.com/michalak93beatz
Zurek

Zurek


Male Liczba postów : 9
Punkty : 62
Pomógł : 0
Join date : 23/01/2011
Age : 29
Skąd : z Polski ;D
Program : Reason 5

Jaki to styl bitów? Empty
PisanieTemat: Re: Jaki to styl bitów?   Jaki to styl bitów? I_icon_minitimeNie Sty 23, 2011 11:16 pm

Nas-Nas is like kojarzy mi się z nowo jorskim oldskoolem dużo skretchy spokojny bit itp nie wiem dokładnie jak ten styl się nazywa
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Jaki to styl bitów? Empty
PisanieTemat: Re: Jaki to styl bitów?   Jaki to styl bitów? I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Jaki to styl bitów?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum O Bitach :: iBeat-
Skocz do: