Forum O Bitach
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Jak zrobić dobry bit, jak zacząć , sprzęt , konkursy, poradniki - wszystko w jednym miejscu !
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Jakie macie zdanie na temat kościoła?

Go down 
+4
Szprot
Ktoś
MichaLaK
Duch
8 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Duch
BeatMaker
BeatMaker
Duch


Male Liczba postów : 116
Punkty : 450
Pomógł : 10
Join date : 16/07/2010
Skąd : Sosnowiec
Program : FLS 9, CEP 2

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeSro Mar 02, 2011 6:39 pm

Wiadomo, że pedofilów i pedałów którzy zapisują się do seminariów po to aby zaspokoić swoje chore żądze nie brakuje.
Więc jakie macie zdanie na temat polskiego kościoła?
Uważacie, że księża posługują tylko dla hajsu, czy po prostu jesteście katolikami a kościół to jakby wasz reprezentant i w dupie macie to co mówią media ?





Powrót do góry Go down
MichaLaK
Moje Bity Bujają
Moje Bity Bujają



Male Liczba postów : 211
Punkty : 879
Pomógł : 15
Join date : 29/09/2009

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeSro Mar 02, 2011 6:56 pm

Ostatnio trochę się utwierdzam w przekonaniu że kościół jako instytucja nie jest dobrym miejscem.. i z tego co wiem to nigdy nim nie był. W Boga wierzę i wierzył będę, myślę że nie potrzebuje księdza żeby mi w tym pomagał albo tłumu ludzi modlących się w większości na pokaz ew. dlatego że mają akurat zmartwienie.
Powrót do góry Go down
http://www.myspace.com/michalak93beatz
Duch
BeatMaker
BeatMaker
Duch


Male Liczba postów : 116
Punkty : 450
Pomógł : 10
Join date : 16/07/2010
Skąd : Sosnowiec
Program : FLS 9, CEP 2

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeSro Mar 02, 2011 8:40 pm

No ja właśnie wręcz przeciwnie, uważam że kościół jako instytucja jest w hooj potrzebny. Miałem okazje się o tym przekonać jak rok temu zbieraliśmy hajs na chore dzieci w moim mieście. Proboszcz przeznaczył 70% tego co zarobił z pogrzebów i ślubów.
No i też warto dodac, że kościół prowadzi szpitale, hospicja, domy dla sierot, jadłodajnie, noclegownie, caritas i wiele innych.
Po za tym jestem przeciwnikiem aborcji i głos kościoła na ten temat w mediach jest jakby moim głosem.
Powrót do góry Go down
Ktoś
Ziomek
Ziomek



Male Liczba postów : 97
Punkty : 294
Pomógł : 19
Join date : 10/01/2010
Age : 31

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeSro Mar 02, 2011 9:17 pm

..........................


Ostatnio zmieniony przez Ktoś dnia Nie Maj 08, 2011 7:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
MichaLaK
Moje Bity Bujają
Moje Bity Bujają



Male Liczba postów : 211
Punkty : 879
Pomógł : 15
Join date : 29/09/2009

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeSro Mar 02, 2011 9:23 pm

Mnie trochę utwierdziła historia w szkole ostatnio.. w czasach reformacji szczególnie.

a co do mojej wcześniejszej wypowiedzi to:
Głównie chodzi mi o najniższe jednostki kościoła obecnie, takie typu wiesz: kościół, proboszcz, prefekt i wafle.. wyższe instancje typu biskupstwa czy tam arcy nie są tak zepsute raczej.
Powrót do góry Go down
http://www.myspace.com/michalak93beatz
Szprot
Starter
Starter
Szprot


Male Liczba postów : 29
Punkty : 128
Pomógł : 6
Join date : 15/09/2010
Program : Reason 4

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeSro Mar 02, 2011 10:14 pm

Kościół jest instytucją która lubi mieć władzęSmile Najlepiej jakby nie pachli się do polityki:) Jestem wierzący ale dla mnie osobiście, kościół nie jest potrzebny do tego aby wierzyć w Boga.
Powrót do góry Go down
http://www.myspace.com/szprot1
szymszon
BeatMaker
BeatMaker
szymszon


Liczba postów : 126
Punkty : 626
Pomógł : 1
Join date : 16/01/2010
Age : 33
Skąd : Kraków

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeSro Mar 02, 2011 10:56 pm

Dla mnie Kościół jest czymś niezbędnym. Bóg jest Bogiem i nawet taki kościół dla Katolika jest obowiązkiem. Przykazań nie można zmieniać na swoją korzyść. Nie ma Boga bez Kościoła i Kościoła bez Boga. Fakt, to co się dzieje nie jest dobre, ale nie wszędzie i od Kościoła wręcz nie można się odwrócić, jeśli wierzysz.
Powrót do góry Go down
http://szymszon.muzzo.pl/
Szprot
Starter
Starter
Szprot


Male Liczba postów : 29
Punkty : 128
Pomógł : 6
Join date : 15/09/2010
Program : Reason 4

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeSro Mar 02, 2011 11:24 pm

Wierzę w Boga, a nie w kościół. Dla mnie to instytucja, która jest zbędna. Jeżeli ktoś chce chodzić do kościoła, to ok, mi to nie przeszkadza ale do wiary mi nie jest potrzebny.
Powrót do góry Go down
http://www.myspace.com/szprot1
szymszon
BeatMaker
BeatMaker
szymszon


Liczba postów : 126
Punkty : 626
Pomógł : 1
Join date : 16/01/2010
Age : 33
Skąd : Kraków

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeCzw Mar 03, 2011 10:07 am

Wg. przykazań Kościół jest potrzebny, nawet gdyby był instytucją, a Ty je dopasowujesz do siebie;p.
Pójdziesz do piekła!ExclamationExclamationVery Happy:D:D:D:D:D
Powrót do góry Go down
http://szymszon.muzzo.pl/
Nowy
Ziomek
Ziomek
Nowy


Male Liczba postów : 95
Punkty : 608
Pomógł : 9
Join date : 13/03/2010
Program : FL Studio 9

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeCzw Mar 03, 2011 2:28 pm

Od samego początku kościół chciał sprawować kontrolę nad światem i dopiero w XIII wieku idea uniwersalizmu podupadła, ale jak widać duchowni nadal wykorzystują swoją pozycję do wpływania na środowisko zarówno polityczne, ekonomiczne, społeczne, czy na każdej innej płaszczyźnie. My nic z tym nie zrobimy i nie warto się tym przejmować. Bóg jest ojcem dla wszystkich i każdy kto w niego wierzy, może to uskuteczniać.
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/Nowykontakt?feature=mhw5
Ktoś
Ziomek
Ziomek



Male Liczba postów : 97
Punkty : 294
Pomógł : 19
Join date : 10/01/2010
Age : 31

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeCzw Mar 03, 2011 3:21 pm

..........................


Ostatnio zmieniony przez Ktoś dnia Nie Maj 08, 2011 7:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Duch
BeatMaker
BeatMaker
Duch


Male Liczba postów : 116
Punkty : 450
Pomógł : 10
Join date : 16/07/2010
Skąd : Sosnowiec
Program : FLS 9, CEP 2

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeCzw Mar 03, 2011 3:23 pm

Cytat :
wykorzystują swoją pozycję do wpływania na środowisko zarówno polityczne, ekonomiczne, społeczne, czy na każdej innej płaszczyźnie

A co w tym złego? skoro ktoś jest katolikiem to chyba wolałby żeby kościół miał wpływ na jego życie niż przykładowo jacyś ateistyczni przywódcy.

Kościół nie miałby żadnego wpływu, gdyby politycy nie wyrażali na to zgody.
Skoro ktoś wierzy w Boga to i zgadza się z nauczaniem kościoła.
Powrót do góry Go down
Szprot
Starter
Starter
Szprot


Male Liczba postów : 29
Punkty : 128
Pomógł : 6
Join date : 15/09/2010
Program : Reason 4

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeCzw Mar 03, 2011 3:31 pm

Każda instytucja ma swoją rolę w społeczeństwie, kościół ma nauczać i umacniać wiarę w ludziach, a nie dążyć do władzy. Nie chciałbym żeby kościół mówił mi jak mam żyć. Wystarczy spojrzeć w przeszłośćSmile Kościół i władza to nie jest dobre połączenie;)
Powrót do góry Go down
http://www.myspace.com/szprot1
Ktoś
Ziomek
Ziomek



Male Liczba postów : 97
Punkty : 294
Pomógł : 19
Join date : 10/01/2010
Age : 31

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeCzw Mar 03, 2011 3:37 pm

..........................


Ostatnio zmieniony przez Ktoś dnia Nie Maj 08, 2011 7:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
MichaLaK
Moje Bity Bujają
Moje Bity Bujają



Male Liczba postów : 211
Punkty : 879
Pomógł : 15
Join date : 29/09/2009

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeCzw Mar 03, 2011 3:40 pm

Zgadzam się ze Szprotem.
Tak poza tym moim zdaniem niemal każda religia jest dobra(jeżeli prowadzi do dobra) nie chce mi się wierzyć że tylko jedna religia jest dobra np. ta której jestem wyznawcą.
Powrót do góry Go down
http://www.myspace.com/michalak93beatz
Nowy
Ziomek
Ziomek
Nowy


Male Liczba postów : 95
Punkty : 608
Pomógł : 9
Join date : 13/03/2010
Program : FL Studio 9

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeCzw Mar 03, 2011 3:51 pm

A macie świadomość tego, że każda religia wyznaje tego samego Boga, tylko posiada inne święta, zwyczaje, nazwy etc. ?
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/Nowykontakt?feature=mhw5
23szal55

23szal55


Male Liczba postów : 6
Punkty : 26
Pomógł : 0
Join date : 19/03/2011
Skąd : Rybnik
Program : FL studio 9 xxl

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeSro Kwi 20, 2011 12:30 am

Ja jestem "katolikiem", ale szczerze moim zdaniem jeżeli wierzy się w boga, widać jego zasługi w życiu, to kościół katolicki jest nie potrzebny, kiedyś nie wierzyłem w boga i prawie popadłem w drogę alkoholu : P Religią dopiero zainteresowałem się kilka miesięcy temu, kiedy poznałem paru ludzi przez których zacząłem znowu wierzyć Razz. i doszłem do wniosku że nasz kościół jest zwykłem miejscem do którego nas rodzina zmusza żebyśmy tam siedzieli, widzę to po moich znajomych, nie wiem jak to bedzie kiedyś wyglądać ale oficjalnie większość chodzi do kościoła bo "musi" : P
Powrót do góry Go down
szymszon
BeatMaker
BeatMaker
szymszon


Liczba postów : 126
Punkty : 626
Pomógł : 1
Join date : 16/01/2010
Age : 33
Skąd : Kraków

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeSro Kwi 20, 2011 9:13 am

23szal55 napisał:
Ja jestem "katolikiem", ale szczerze moim zdaniem jeżeli wierzy się w boga, widać jego zasługi w życiu, to kościół katolicki jest nie potrzebny, kiedyś nie wierzyłem w boga i prawie popadłem w drogę alkoholu : P Religią dopiero zainteresowałem się kilka miesięcy temu, kiedy poznałem paru ludzi przez których zacząłem znowu wierzyć Razz. i doszłem do wniosku że nasz kościół jest zwykłem miejscem do którego nas rodzina zmusza żebyśmy tam siedzieli, widzę to po moich znajomych, nie wiem jak to bedzie kiedyś wyglądać ale oficjalnie większość chodzi do kościoła bo "musi" : P
Biblii nie czytasz, a głupoty gadasz...jakim Katolikiem jesteś, skoro nie chodzisz do Kościoła?. W Biblii wyraźnie jest zaznaczone, że Kościół jest nieodłącznym elementem. Jasne, Bóg jest wszędzie. Ale "Dzień Święty Święcić", to między innymi spotkanie się z Bogiem w Kościele. Nie rozumiem tego co raz bardziej powszechnego myślenia "jestem Katolikiem, ale nie chodzę do Kościoła, bo po co...". Najlepiej ustalić swoje zasady, a co tam Dekalog...Ludzie, przykazań się nie zmienia. Bez Kościoła nie ma Boga i na odwrót. Jeśli takie wielkie jest Wasze lenistwo, że ruszyć [cenzura] do Kościoła raz w tygodniu nie potraficie, to raczej nie macie nic wspólnego z Bogiem. Ja chodze do Kościoła nie ze względu na to, bo Mama mi karze, nie, takie myślenie jest żałosne. Chodzę do Kościoła dlatego,że Bóg tak każe, bo sam czuje, że jednak Kościół to zupełnie coś innego niż mój dom. To dom Boży.
Powrót do góry Go down
http://szymszon.muzzo.pl/
Szprot
Starter
Starter
Szprot


Male Liczba postów : 29
Punkty : 128
Pomógł : 6
Join date : 15/09/2010
Program : Reason 4

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeSro Kwi 20, 2011 11:09 pm

szymszon pewnie jeszcze słuchasz mszy w radi maryja:P
Powrót do góry Go down
http://www.myspace.com/szprot1
Ktoś
Ziomek
Ziomek



Male Liczba postów : 97
Punkty : 294
Pomógł : 19
Join date : 10/01/2010
Age : 31

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeCzw Kwi 21, 2011 12:07 am

>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ostatnio zmieniony przez Ktoś dnia Nie Maj 08, 2011 7:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Duch
BeatMaker
BeatMaker
Duch


Male Liczba postów : 116
Punkty : 450
Pomógł : 10
Join date : 16/07/2010
Skąd : Sosnowiec
Program : FLS 9, CEP 2

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeCzw Kwi 21, 2011 12:30 am

Abonive kościół niczego nie nakazuje. Jako katolik-chrześcijanin jesteś wolnym człowiekiem z tym, że postępujesz według przykazań, czyli w zgodzie ze swoim sumieniem. Bóg niczego nie nakazuje to ty sam wybierasz jaką drogą chcesz iść.

Czy biblia była stworzona do manipulowania ludźmi? Uważam, że nie. Biblia nie manipuluje, a wywołuje nadzieje. Całą biblie można streścić jednym zdaniem. Szanuj bliźniego. I jaka w tym manipulacja? Oczywiście są byli i będą ludzie (nawet w kościele) którzy będą chcieli słowo Boże wykorzystać do swoich celów, ale sama biblia to czysty przekaz prawdy opartej na największych wartościach.

Jeśli nie zgadzasz się z tym co jest tam napisane (czyli to streszczenie Szanuj bliźniego), to prawdopodobnie Ty sam jesteś zmanipulowany przez coś lub przez kogoś. I w konsekwencji wychodzi na to, że jesteś bardzo zawistnym człowiekiem lub po prostu nie znasz biblii.
Powrót do góry Go down
szymszon
BeatMaker
BeatMaker
szymszon


Liczba postów : 126
Punkty : 626
Pomógł : 1
Join date : 16/01/2010
Age : 33
Skąd : Kraków

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeCzw Kwi 21, 2011 7:54 am

Zgadzam się z Duchem.

Szprot. Twojej wypowiedzi mógłbym nie komentować, bo jest bardzo żałosna. Czy ludzie którzy chodzą do Kościoła, muszą słuchać radia Maryja?. Nie. Z resztą słuchanie Radia Maryja nie jest jakimś złem...dla starszych, schorowanych osób to dobra alternatywa, mają audycje z mszy Świętej w swoim domu. Co do Kościoła, jak już napisałem, dla mnie to Dom Boży, bez którego nie wyobrażam sobie Boga.

Abonive, nie musze zgadzać się z jakimiś nowymi, wszystkimi zasadami Kościoła. Zgadzam się z tym co pisze Biblia. Więc nie przesadzaj...
Ogólnie to Wy jesteście zmanipulowani przez media, które tak co raz częściej próbują "wyeliminować" Kościół.
Zawsze były jakieś incydenty związane z Kościołem. Z resztą w każdym "zawodzie" dzieje się coś złego. Z tymże media teraz to bardziej nagłaśniają.
Powrót do góry Go down
http://szymszon.muzzo.pl/
MichaLaK
Moje Bity Bujają
Moje Bity Bujają



Male Liczba postów : 211
Punkty : 879
Pomógł : 15
Join date : 29/09/2009

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeCzw Kwi 21, 2011 10:22 am

Jako że zaczynacie od.pierdalać powoli szopkę to się znów włączę do tematu ;]
Nikt mi nie powie, że jeżeli nie chodzę do kościoła to nie jestem katolikiem. Po prostu widzę że w kościele(jako całej instytucji) dzieją się coraz gorsze rzeczy i nie mam ochoty tam chodzić.. nie daje mi to jakiegoś uczucia bycia lepszym człowiekiem, choć okazjonalnie jeszcze chodzę do kościoła i nawet spowiedzi.
Radio Maryja to już nawet nie chce mi się pisać.. Kolejny przykład że Polaczki są zidiociałym krajem i wierzą w większości w """Księdza"""" kur.wa wożącego się Maybachem. Ja pierdole żenada..
Powrót do góry Go down
http://www.myspace.com/michalak93beatz
szymszon
BeatMaker
BeatMaker
szymszon


Liczba postów : 126
Punkty : 626
Pomógł : 1
Join date : 16/01/2010
Age : 33
Skąd : Kraków

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeCzw Kwi 21, 2011 10:28 am

MichaLaK. Jeśli nie chodzisz do Kościoła, nie jesteś Katolikiem...Nie każdy kościół działa jak to mówisz "jak instytucja". Myślisz za bardzo stereotypowo. Media Ci coś tam wmówiły i się buntujesz;p. Ja chodzę do spowiedzi. Nie byłem pół roku, to teraz w końcu się zebrałem i poszedłem, w [cenzura] lepiej się czuje. Nie każdy Ksiądz jest zły.
Powrót do góry Go down
http://szymszon.muzzo.pl/
MichaLaK
Moje Bity Bujają
Moje Bity Bujają



Male Liczba postów : 211
Punkty : 879
Pomógł : 15
Join date : 29/09/2009

Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitimeCzw Kwi 21, 2011 10:38 am

Z tym że mogę się w domu modlić 3x lepiej niż wy wszyscy w kościele ;] Bo wychodzi na to że tylko kościół jest miejscem modlitwy. Swoją drogą ciekawa sprawa że nie jestem katolikiem w takim razie. Bo w Boga wierzę tego samego co Ty, obchodzę te same święta co Ty(w sobotę pójdę do kościoła ze święconką pewnie). Zle myślisz mi się wydaje.. skoro skreślasz kogoś z katolicyzmu za to że nie pokazuje swojej wiary w kościele.. mogę równie dobrze pokazywać ją w życiu na co dzień swoim postępowaniem i moim zdaniem to jest lepsza droga.
Powrót do góry Go down
http://www.myspace.com/michalak93beatz
Sponsored content





Jakie macie zdanie na temat kościoła? Empty
PisanieTemat: Re: Jakie macie zdanie na temat kościoła?   Jakie macie zdanie na temat kościoła? I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Jakie macie zdanie na temat kościoła?
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» !!! JAK POWINIEN WYGLĄDAĆ TWÓJ TEMAT !!!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum O Bitach :: Skate Park-
Skocz do: